Zdrowe wakacje? Naturalnie!

21.05.2017

36326045 - smiling summer woman with hat and sunglassesJuż niedługo rozpocznie się wakacyjne szaleństwo i czas urlopów. Należy zwrócić uwagę na to, aby przygotować się do tego okresu odpowiednio, nie tylko wybierając miejsce, do którego pojedziemy. Przede wszystkim zadbajmy o samych siebie, o swoje zdrowie. Upewnijmy się, że jesteśmy gotowi na zmiany, które czekają nas po dotarciu do celu. Każde miejsce charakteryzuje się swoim unikalnym klimatem, w którym nie każdy poczuje ulgę i będzie mógł wypocząć.

Warunki klimatyczne miejsc, które odwiedzamy, są dla nas najczęściej całkowicie nowe! To właśnie ten kontrast powoduje różne zachwiania w naszym organizmie i zmiany w naszym samopoczuciu. W wielu przypadkach wykorzystuje się lecznicze terapie oparte o zmiany klimatyczne, jednak zawsze pamiętać należy o tym, że nie każdy klimat pasuje dla każdego. Przyjęło się, że nad morzem najlepiej poczują się osoby, które cierpią na astmę lub alergię. Ci drudzy mogą spokojnie spacerować po plaży, ponieważ wiatr, który w mieście roznosi alergeny, nad morzem jest czysty, ponieważ wieje w kierunku plaży. Duża ilość jodu jest również ważna w wielu schorzeniach!

Lecznicze właściwości roztworu soli morskiej (potocznie zwanej wodą morską) znane są nie od dziś, dlatego też preparaty do nawilżania/oczyszczania nosa firmy Krewel Meuselbach, takie jak Rhinoton czy Aspecton, właśnie na niej bazują. „Natura”, która działa na nas pozytywnie nad morzem, może znaleźć się w pewnym sensie w naszych bagażach podróżnych również jadąc w góry czy za granicę. Wystarczy mała buteleczka sprayu (1 buteleczka to aż 210 dawek)! Wybierając się w góry, najbardziej polecanymi miejscami dla astmatyków i alergików są miejsca znajdujące się minimum 1500 m n.p.m., gdzie zawartość alergenów w powietrzu jest znacznie niższa niż na nizinach. Jeśli chcemy oczyścić w tych urokliwych miejscach swoje nosy, możemy użyć sprayu Rhinotonu. Pomaga oczyścić i nawilżyć nos!

Pamiętajmy również o zadbaniu o zdrowie wybierając się w daleką podróż, bo nawet pobyt w kurorcie może skończyć się źle jeśli się do tego nie przygotujemy. Przede wszystkim pamiętajmy przed wyjazdem o ciągłej styczności z klimatyzacją. Klimatyzacja pozwoli nam odpocząć, kiedy na zewnątrz będzie 40 stopni, ale może wpłynąć negatywnie na nasz układ oddechowy. Klimatyzacja często wysusza śluzówkę, co powoduje podrażnienia i późniejsze infekcje. Chcąc w pełni cieszyć się z tego, co oferuje nam egzotyczny kraj nie zapomnijmy o nosach i o tym, że musimy je nawilżać.

Zmieniając klimat zmieniamy powietrze, ale również wodę i jedzenie. I to właśnie one mogą sprawić, że nie uda nam się zwiedzić zaplanowanych miejsc. Dlatego też, oprócz układu oddechowego, przygotujmy się na zmiany w układzie trawiennym. Często potrawy, które jemy pierwszy raz w życiu, z ciekawości bądź dlatego, że nastawiliśmy się na próbowanie nowości, nie zawsze przyswajane są przez nasze ciało. Organizm może taką nowość uznać za atak i zareagować obronnie, przez co w trakcie urlopu możemy poczuć się źle. Warto mieć pod ręką środek na kłopoty z zaparciami i wypróżnianiem.

Takim środkiem są pastylki Regulax. Stymulują pracę jelit i przyspieszają przemieszczanie się treści pokarmowych, dzięki czemu bardzo skutecznie ale naturalnie i nie boleśnie walczy z zaparciami. Dzięki niemu zaparcia mogą okazać się łatwiejsze do pokonania. A my będziemy mogli dalej się cieszyć urlopem. Należy pamiętać, że jak każdy lek na problemy z zaparciami – jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania (aby nie rozleniwić jelit).

Każdy wyjazd i każda zmiana klimatu działa na nas pobudzająco i wzmacniająco. Duży przeskok z otaczającej nas codzienności powoduje mobilizacje układu odpornościowego na bodźce, po to, aby zachować naszą wypracowaną równowagę psychofizyczną. Należy przy tym pamiętać, że okres aklimatyzacji, przystosowania się do nowego miejsca i nowego klimatu, może potrwać kilka od momentu przyjazdu. To jest czas, w którym możemy poczuć osłabienie i zmęczenie. Często potrzebujemy też czasu, żeby przestawić się na odpoczynek i leniuchowanie.

Dobrego wypoczynku!

Tekst ma charakter informacyjny. Nie może być traktowany jako porada medyczna lub farmaceutyczna.

W celu zapoznania się ze spodziewanym ryzykiem związanym z używaniem wyrobów medycznych Rhinoton spray i Aspecton zgodnie z ich przewidzianym zastosowaniem zapoznaj się z ulotką.

Regulax®:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Regulax®, pastylki do żucia, 17,64-30 mg/pastylka. Skład leku: każda pastylka zawiera 710 mg liści senesu (Sennae folium) i 300 mg owoców senesu (Sennae fructus angustifoliae) oraz substancje pomocnicze: bezwodny kwas cytrynowy, parafinę ciekłą, monosterynian glicerolu, aromat cytrynowy 516087, syrop z cukru inwertowanego, powidła śliwkowe, kwas sorbowy, pastę figową, tłuszcz stały, glikol propylenowy, sorbitol. Zawartość glikozydów hydroksyantracenowych 0,21 – 0,36%.

Wskazania do stosowania: Regulax jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w zaparciach w celu pobudzenia perystaltyki jelit i/lub ułatwienia wypróżniania.

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy również podawać leku Regulax pacjentom z niedrożnością jelit, chorobami przebiegającymi z ostrym stanem zapalnym jelit (np. choroba Leśniowskiego-Crohna, Colitis ulcerosa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, zapalenie wyrostka robaczkowego), bólem brzucha nieznanego pochodzenia, znacznego stopnia odwodnienia z towarzyszącą utratą elektrolitów. Leku Regulax nie należy stosować w ciąży, podczas okresu karmienia piersią i u dzieci poniżej 12 roku życia.

Lek dostępny w aptece bez recepty.

Podmiot odpowiedzialny: Krewel Meuselbach GmbH, Krewelstr. 2, Eitorf, Niemcy. Biuro w Polsce: Krewel Meuselbach GmbH Przedstawicielstwo w Polsce, ul. Narbutta 29/2, 02-536 Warszawa, info@krewel.com.pl

 

powrót
x